lukashorky
Menu

22/9/2021

Továrna na sny - výstava fotografií

Život je teď trochu zrychlený, Moje třetí výstava v jednom měsíci. Tentokrát na divadelní téma. Vystavuji fotografie z let 2011–2019, které jsem pořídil během festivalu Dream Factory Ostravy. Budete-li mít cestu kolem, jste zváni do foyer Domu kultury v Ostravě. Výstava už visí.

2/9/2021

Návštěva domu, který jako jediný ve Frýdku-Místku změnil svoji národnost

Jediný dům ve Frýdku-Místku, který změnil občanství – to je Německý – Český dům, jehož historie sahá na přelom 19. a 20.století. V období své slávy sloužil jako centrum německého kulturního života ve Frýdku i Místku. Pořádaly se zde různé kulturní akce – plesy, koncerty, divadelní představení a besedy. Součástí budovy byla restaurace, knihovna a sídlilo zde i několik spolků.

Německý dům byl po 2.světové válce přejmenován na Český dům a po osvobození byla v budově spousta věcí zničena nebo rozkradena. S postupem času se v Českém domě obnovil společenský život, restaurace a známá pivnice. V posledních letech budova chátrala a v nejbližších dnech čeká na svého nového majitele.

Při této příležitosti připravil se svým týmem Frýdecko-Místecký patriot Lukáš Horký slavnostní otevření druhého zastavení platformy „Zmizelé město“ ve středu 8. září v 17 hodin před hlavním vchodem Českého domu. Na tuto akci bezprostředně naváže site specific projekt, během kterého se uskuteční vernisáž a zároveň derniéra výstavy Lukáše Horkého – fotografa. Autor dokumentoval v průběhu Covidového lockdownu vyprázdněné ulice Frýdku-Místku a symbolicky je nainstaloval do prázdných útrob Českého domu. Akci završí speciální akustické vystoupení skupiny DOWNBELOW v historickém sále v prvním patře objektu.

Návštěvníci tak budou mít možnost nahlédnout do jindy uzavřených prostor této budovy a na vlastní kůži zažít úžasný genius loci nádherné, neprávem pozapomenuté stavby uprostřed Frýdku-Místku.

11/8/2021

Frýdecko-Místecký meloun

Autorem letošního vizuálu Sweetsen fest je již tradičně Lukáš Horký, který říká: „Miliónový festival, milión vybraných korun na charitu. Jednička a šest nul. Meta ke které festival za ty roky míří. Symbolem letošního ročníku festivalu je frýdecko-místecký meloun. Zelená slupka a červená dužina jako chátrající pomník osmdesátkového luxusu nebo vize lepších zítřků?“

30/7/2021

Křest knihy Miroslava Myšky: Liptov

Etnografický ústav Moravského zemského muzea a nakladatelství Surbanz zvou na křest fotografické knihy Miroslav Myška: Liptov. Akce se uskuteční v Dietrichsteinském paláci ve středu 18. srpna 2021 v 17 hodin. Knihu za přítomnosti autora uvedou Helena Beránková a Lukáš Horký.

Čti dál: