lukashorky
Menu

2/11/2020

Kniha Příběh krajiny

Krajina vyfocená pouze mobilním telefonem – tento pozoruhodný koncept vytvářel v letech 2017–2020 frýdecko-místecký fotograf Lukáš Horký při svých toulkách po Beskydech a Jeseníkách. Nyní vychází knižně. Publikace na více než 250 stranách představuje krajinu v různých ročních obdobích a je doplněná krátkými deníkovými příběhy.

Průvodní text: MgA. Jan Pohribný, MQEP
Závěrečný text: Doc. Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D.
Grafická úprava: MgA. Mgr. Lukáš Horký
Vydal: Lukáš Horký – Surbanz
Rok vydání: 2020 (1. vydání)
Počet stran: 252
Rozměr: 22 × 20 cm

ISBN 978–80–907872–3–0

Více na stránce www.pribehkrajiny.cz.

22/9/2020

Dramatizace Mechanického pomeranče v Divadle Petra Bezruče

Román Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč se odehrává v Londýně nedaleké budoucnosti. Alex deLarge stojí v čele party výtržníků. Miluje násilí, sex a Beethovena. Jednoho dne však skončí ve vězení a stane se pokusným králíkem v kontroverzním experimentu. Dílo proslavil stejnojmenný provokativní film Stanleyho Kubricka. Divadelní adaptaci připravilo Divadlo Petra Bezruče. Fotil jsem generální zkoušky.

30/8/2020

V zapomenutém kostele na konci světa

V zapomenutém kostele na konci světa jsme se jedno červnové odpoledne potkali. Celý den pršelo a venku se místo léta ukázal podzim. Půjčili jsme si klíč a večer jsme se do kostela potichu vrátili. Uvnitř byl klid, jenom vítr profukoval škvírami. Z lustrů padalo slabé světlo. Tak akorát, aby nerušilo atmosféru. Sem tam cvakla závěrka fotoaparátu, ale jen tak mimochodem. Ten den přeci o fotky vůbec nešlo.

8/8/2020

Dobří holubi se prostě vracejí

Stojím v parku. Asi Smetanovy sady. Bělá i Staříč teče kdesi pod Pentagonem a sousoší Vincence Priessnitze mám na dohled. Stejně jako před lety. Slyším řeku a Letní kapelu. Krátký festivalový set a vzpomínky na Boží horu. Jako by to bylo včera. Jeseník, Freiwaldau. Dobří holubi se prostě vracejí…

Čti dál: