lukashorky
Menu

1/10/2023

Krásná diskuze v rámci festivalu Kolébka

Díky za krásnou besedu s diskuzí na téma literatura a historie: Spící paměť v Javorníku a skvělý festival Kolébka. Už teď se těším na další ročník. 

8/9/2023

Jaromír 99: Zámek – kurátor Lukáš Horký

Ve čtvrtek 14. září 2023 v 17:00 bude v prostoru bývalé vodárenské věže zahájena výstava kreslíře a hudebníka Jaromíra 99 (vlastním jménem Jaromíra Švejdíka). Kurátor výstavy Lukáš Horký vybral pro kulturně-umělecký prostor KUPE sérií tisků, které Jaromír vytvořil v roce 2013 pro komiksovou adaptaci slavného románu Franze Kafky – Zámek. Expresívní černobílé tisky se poprvé představily v roce 2020 v rámci festivalu Frýdlantsko Franze Kafky. Teprve druhá repríza výstavy se v opavském KUPE představí v obměněné podobě a bude rozšířena o nové tisky.

1/9/2023

Tipy na září 2023

Industriální výstava Přetržené vlákno / Slezan a lidé v Záložně (bývalá Moravia banka) ve Frýdku-Místku, která konfrontuje zánik textilního průmyslu, pomalu končí. Bude otevřena do soboty 9. září. Společná výstava Postindustria se z Ostravy přesunula do Prahy. Další týden přivítám v rámci pořadu Host Lukáše Horkého mého kamaráda hudebníka, textaře, kreslíře a ilustrátora Jaromíra 99, legendu jesenických Priessnitz. Budeme si povídat o světě ilustrací, komiksu, hudby ale také o divoké jesenické přírodě, která je jeho celoživotní inspirací. Z Frýdku-Místku se přesuneme do Opavy, kde zahájíme výstavu Jaromírových tisků připravovaných pro komiksové zpracování kafkova Zámku. S nakladatelstvím Surbanz se koncem září zúčastníme literárního festivalu Kolébka, v rámci něhož se zapojíme i do besedy s diskuzí. Téma – literatura a historie: Spící paměť.

18/8/2023

Host Lukáše Horkého: Jaromír 99

Beseda s kreslířem a hudebníkem Jaromírem 99 o světě ilustrací, komiksu, hudby ale také o divoké jesenické přírodě, která je jeho celoživotní inspirací. Ve středu 13. září 2023 v 18:30 v Multifunkčním sále Národního domu ve Frýdku-Místku. Moderuje Lukáš Horký

Čti dál: