Menu

16/5/2018

Vizuální Jánošík nitranského Divadla Andreja Bagara

Vrchol úterního večera olomoucké Divadelní Flory patřil slovenskému Divadlu Andreja Bagara z Nitry. Krátká obrazová reportáž ukazuje inscenaci z nezvyklého úhlu, který zůstává běžnému divákovi ukryt. Divadelní zákulisí nebo ochozy nad jevištěm poskytují úžasná místa pro fotografování.

14/5/2018

Divadelní Flora má za sebou perný víkend

Dvaadvacátá Divadelní Flora odstartovala minulý čtvrtek desetidenní přehlídku evropské činohry, současného tance a performing arts. Dění celého festivalu dokumentuji už desátým rokem. Ze spousty účinkujících se za tu dobu stali kámoši a celý festival je taková jedna velká srdcovka. Mrkněte na krátký víkendový fotoreport.

10/5/2018

Fotograf Lukáš Horký získal čestné uznání v soutěži Přehlídka divadelní fotografie

Fotograf Lukáš Horký získal čestné uznání v soutěži „Přehlídka divadelní fotografie“ v kategorii Inscenace/divadelně-performativní projekt – profesionálové se souborem Shakespeare na Hlubině. Site specific projekt režiséra Jana Mikuláška s herci Divadla Petra Bezruče byl exkluzivně připravený pro osmý ročník festivalu Dream Factory Ostrava a oživil jedinečné prostory Nových koupelen Provozu Hlubina v Ostravě.

Soutěž obeslalo 121 tvůrců 1 348 fotografiemi, pořízenými v letech 2015–2017, a to ve dvou kategoriích: Profesionální (Inscenace a Portrét v roli) a Studentské (Volné téma s divadelní tematikou). Odborná pětičlenná porota, reprezentující různé profese umělecké teorie i praxe spjaté s divadlem (předseda fotograf Josef Ptáček, teatroložka Anna Hejmová, režisérka Kamila Polívková, fotograf Jaroslav Prokop, a teatrolog Ondřej Svoboda) udělila v každé z kategorií tři hlavní ceny a několik čestných uznání a současně vybrala téměř dalších 100 fotografií, které budou v Obecním domě vystaveny.

http://www.divadelnifotografie.cz

26/4/2018

Opuštěným údolím

Na horách roztál sníh. Avšak potoky jsou vyschlé a přehrada zůstává hluboko pod svým dlouhodobým jarním normálem. Vypadá to na teplotně nadprůměrné jaro a tropické léto. Procházíš opuštěným údolím podél původního koryta řeky a uvažuješ, kolik vody tady bude v červenci.