lukashorky
Menu

22/10/2021

Paula Spencer jako žena, která narážela do dveří

Do Moravského divadla se vrátil soubor Berliner Ensemble spolu s režisérem Oliverem Reesem, který si už jednou podmanil olomoucké publikum inscenací Plechový bubínek, uvedenou na závěr 23. Divadelní flory. Letos dramaturgové festivalu vsadili opět na monodrama. Drsnou výpověď Pauly Spencer o domácím násilí, alkoholu a chudobě představila jedna z nejvýraznějších hereček své generace, famózní Bettina Hoppe.

18/10/2021

Objevování zapomenutých Sudet

Beseda s fotografem, hudebníkem, vizuálním umělcem, nakladatelem a autorem knihy Příběh krajiny Lukášem Horkým a studentkou Katedry germanistiky FF UPOL Lenkou Schindlerovou o znovuobjevování zapomenutých sudetských autorů a společné práci na vydání českého překladu románu Lesní růžička německého autora Wolfa Waldheima.

16/10/2021

Karel Dobrý jako Malý stvořitel ovládl Mozaretum Arcidiecézního muzea

Zdánlivě nepřenositelný site-specific projekt autorského spolku JEDL původně umístěný do prostor staroměstského domu U Minuty – někdejšího bytu Kafkových získal na tři dny azyl v olomouckém Arcidiecézním muzeu. Pětačtyřicet minut více či méně známých kafkovských motivů a narážek ve mně zanechalo silný dojem. Více ve fotogalerii.

15/10/2021

Kniha Příběh krajiny se představí na Pecha Kucha Night

Srdečně zvu na PechaKucha Night do Bruntálu, kde již tuto sobotu představím knihu Příběh krajiny. Vzhledem k místu konání jsem pro prezentaci záměrně vybral fotky z Jeseníků, ale během neformální diskuze bude možnost si popovídat o všech „mých“ místech a tématech, které vás budou zajímat! Bude to určitě moc povedená akce a pořadatelům děkuji za pozvání.

Čti dál: