lukashorky
Menu

červenec 2019 obrazem...

8/7/2019

Divoké louky v Loukách nad Olší

Z věže opuštěného kostela je překrásný výhled do krajiny. Jako by ses díval nebeským okem do panenského ráje. Ani se nechce zdát, že tady kdysi stály domy. Divoká vegetace prostupuje mezi starými silnicemi, které už nikam nevedou a končí v propadlinách zaplněných spodní vodou. Staré ovocné stromy lemují rozpraskané asfaltové spojnice, jako jediní svědci hranic bývalých lidských sídel. Život se vytratil díky hlubinné těžbě, která nadobro přetrhala kořeny místních obyvatel. 

Zmizela zástavba a Louky se staly útočištěm rybářů, kteří u břehů čekají na své štěstí. Hledej poblíž polských hranic u řeky Olše, někde mezi zaniklým Darkovem, Chotěbuzí, západně pak se Stonavou a Albrechticemi.

5/7/2019

Streetball na náměstí

Náš basketbalový klub BK Frýdek-Místek uspořádal na konci června jubilejní ročník turnaje ve streetballu 3×3 na místeckém náměstí. Tato soutěž je určena zejména pro naši mládež, nicméně jsme se rozhodli otevřít seniorské kategorie, do kterých se přihlásili týmy složené především z hráčů žen a mužů z našeho klubu. Jako hráč jsem letos vynechal. Oprášil jsem své informatické vzdělání a vytvořil jsem on-line registrační formulář a program pro generování hracího plánu. A tradičně jsem se postaral o propagační grafiku.

4/7/2019

Velehrad dětem

Začátek prázdnin mám tradičně spojený s Velehradem. Každým rokem vedu fotografickou soutěž pro nejmenší návštěvníky Dnů lidí dobré vůle. Soutěžícím jsou zapůjčeny digitální fotoaparáty. Cílem je zachytit náladu velehradských událostí očima mladých a nejmladších. Fotografie mohou zobrazovat portréty členů rodiny nebo poutníků, prostředí zábavných atrakcí, nebo třeba zajímavé okamžiky doprovodného programu. O soutěž je každoročně velký zájem a je zajímavé sledovat, jak se mladí fotografové se zadaným tématem vypořádají.

3/7/2019

Hankeho záře nad Kladnem - recenze v časopise FOTO

Dům fotografie Galerie hlavního města Prahy nabízí průřez celoživotním dílem Jiřího Hankeho. Jeden z nejzásadnějších tvůrců české fotografie je na výstavě přístupné až do poloviny srpna představen devíti samostatnými cykly. V aktuálním čísle časopisu Foto vychází na osmi stranách moje podrobná recenze této rozsáhlé retrospektivní expozice. S Jiřím Hankem se známe docela dlouho. V roce 2006 mi ve své kladenské Malé galerii v České spořitelně uspořádal výstavu a minulý rok jsem o Jiřím a jeho galerii napsal diplomovou práci.