lukashorky
Menu

listopad 2021 obrazem...

24/11/2021

Vše mé je tvé. Tísnivá atmosféra padesátých let v podání Divadelního spolku JEDL

Komorní Inscenaci o básníkovi Janu Zahradníčkovi poodhaluje život dlouho záměrně opomíjeného vrcholného představitele české katolické poezie 20. století. Toho komunistický režim odsoudil ve vykonstruovaném procesu na třináct let vězení a krátce po propuštění umírá. Pod scénářem je podepsaná Lucie Trmíková, která na jevišti ztvárnila i Zahradníčkovu ženu Marii. Spolu se Sašou Rašilovem (představitel Jana Zahradníčka) vedli v olomouckém Mozaretu Arcidiecézního muzea intimní dialog, který rezonoval ve všech diváci ještě dlouho po skončení představení.

23/11/2021

Dvojice zvukových experimentátorů Erol Sarp a Lukas Vogel zaplnili snovými vibracemi Jazz Tibet Club až po strop

Jeden klavír, jeden stůl a temný sál. Ostýchavé publikum si drží od pódia odstup, ale vše se časem rozvlní a rozzáří. Kolika způsoby lze rozehrát klasický klavír? Pár kladívek a mechanizmů řízených počítačem jako další pár rukou klavíristy Erola Sarpa. Fúze jazzu a moderních technologií dává smysl, když víš co děláš. Zavírám oči a na chvíli se propadám do snů.

22/11/2021

Příběh krajiny jako kniha nebo autorský tisk

Moji milí!
V poslední době se množí dotazy, kde si můžete objednat mou knihu Příběh krajiny a zda by se dala některá z mých fotografií vytisknout. Váš zájem mě samozřejmě moc těší. Jakékoliv fotografie tady z Facebooku nebo z knihy tisknu standardně na plátno v rozměrech 40 × 30, 80 × 60 a 120 × 90 centimetrů. Lze samozřejmě vyrobit i jakýkoliv jiný rozměr podle vašeho přání. 

Knihu i tisky si můžete objednat v e-shopu nakladatelství Surbanz: https://eshop.surbanz.cz/…ibeh-krajiny. A protože se blíží Vánoce, mám pro vás malý dárek – po zadání kódu VANOCE2021, obdržíte slevu 100 Kč (týká se všech položek v e-shopu)
Krásný předvánoční čas všem!
Váš Lukáš

14/11/2021

Machiavelliho Vladař ve volné interpretaci mladých divadelníků

Dva roky starý počin absolventského ročníku Herectví alternativního a loutkového divadla DAMU pod vedením režisérky Anny Klimešové s názvem Vladař ukázal, kam až může dojít touha po moci. Z nadčasového textu Niccolò Machiavelliho ze 16. století ponechali autoři jen torzo, nicméně podstatné zůstává. Celou inscenací se nese zvednutý varovný prst. Historie se opakuje a principy vládnutí i ovládnutí jsou pořád stejné.