Menu

prosinec 2018 obrazem...

10/12/2018

Škola základ života

S foťákem na skok u Bezručů. Škola základ života, aneb veselá a rozverná taškařice podbarvená spoustou písniček. Prostě srandy kopec, Norbert Lichý a je vyprodáno. Divadelní adaptace kopíruje známé filmů Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše. Černobílé evergreeny režiséra Martina Friče jsou populární a oblíbené i dnes. Tenhle typ inscenací mě docela míjí, ale své diváky si určitě najde. Teda alespoň ty, co si chodí do divadla odpočinout a nehledají tíživá břemena našeho bolavého světa. 

6/12/2018

Podzim v podhůří Jeseníků

Špičky příkrých břehů se topí ve žhavých podzimních paprscích. Siluety stromů se odráží na skále před před tebou a na sklonku dne se pomalu zvedají vzhůru ke hvězdám. Celý podzim jsi sem chodil pozorovat krajinu. Hleděl jsi na větrem ošlehané břízy, jak se na nich z posledních sil drží zbytky zlatavého listí. Šedavé mraky se proháněly po obloze a zrcadlily svůj obraz na klidné hladině a ty jsi rovnal své roztěkané myšlenky. Teď tu stojíš a cítíš, jak se do propasti vkrádá zima a vyhlížíš první vločky. Zanedlouho ostré rysy skalisek zahladí sníh.

3/12/2018

Ohlédnutí za náročným podzimem

Spousta grafické práce před koncem roku a mé autorské výstavy v Národní záložně místecké ve Frýdku-Místku a galerii Kupe v Opavě. Podzim se nesl na pracovní vlně. V rámci Měsíce fotografie v Bratislavě jsem vytvořil vizuální identitu pro několik výstav. Janu Novákovi a Jaromírovi 99 jsem pomáhal na svět novému komiksu o bratrech Mašínech – Zatím dobrý, který vyšel v nakladatelství Paseka / Argo. Byla pro mě velká čest podílet se na skvělé knize, která se aktuálně drží mezi dvaceti nejprodávanějšími tituly.

Moji výstavu o Frýdku-Místku zahajoval Jiří Siostrzonek a kurátor David Macháč. Vernisáž se těšila hojné účasti a popíjelo se dlouho do noci. Davidovi jsem oplatil jeho zahájení a spolu s ředitelem Národního divadla moravskoslezského Jiřím Nekvasilem jsem v listopadu uvedl jeho Zahrádkáře. Samozřejmě jsem nezapomněl na krásné výlety do podzimní krajiny. Ale o tom zas někdy příště.