lukashorky
Menu

1/10/2007

Vyjíždí brněnská Galerijní tramvaj

Dne 2. října v 10:00 hodin oficiálně vyjíždí z Mendlova náměstí na svoji měsíční trasu Brnem Galerijní tramvaj  s fotografickým souborem Lukáše Horkého „Deníky“. Rozhovor bude vysílat Český rozhlas.

Fotografie, které tvoří interiér Galerijní tramvaje, vznikaly v průběhu celého roku 2007 ze setkání samotných dívek se zkušeností s anorexií nebo bulimií a fotografa Mgr. Lukáše Horkého. Dívky v nich vyjadřovaly své pocity, strach i chvíle bezmoci za současného pramínku naděje prostřednictvím úryvků z vlastních deníků.

Mgr. Lukáš Horký je dlouholetým partnerem Občanského sdružení Anabell a společnou práci obou bylo možno shlédnout již v rámci první výstavy fotografií „Anorexie, bulimie – dvě hluboké propasti“, která putuje Českou republikou a zaznamenala již na 50 instalovaných výstav.

Výstava v Galerijní tramvaji si klade za cíl především přispět k bourání mýtů, spjatých s neadekvátním zaměřením se na tvar postavy a tělesnou hmotnost jako falešných hodnotících nástrojů sebe sama. Tak, jak se tomu často děje u mnoha mladých dívek a žen, nejrizikovější skupiny pro vznik poruch příjmu potravy.

Čti dál: